Εορτή της Παναγίας της Ελευθερώτριας
Κυριακή, 7 Οκτωβρίου 2018
Την Δευτέρα 1 Οκτωβρίου εόρτασε η ενορία Βασσαρά την εορτή της Παναγίας της Ελευθερώτριας. Στο ομώνυμο εκκλησάκι, την παραμονή Κυριακή 30 Σεπτεμβρίου 2018 ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης μας κ.κ. ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ, τέλεσε τον Πανηγυρικό Εσπερινό και ομίλησε για την Παναγία μας στο πολυπληθές εκκλησίασμα. Αξίζει να τονισθεί η παρουσία 3 λεωφορείων από την Τρίπολη, παρά τις άσχημες καιρικές συνθήκες.
![](/cms/photos/thumbs/ellada-200x300--8287361944.jpg)
![](/cms/photos/thumbs/ellada-200x300--6711780592.jpg)
![](/cms/photos/thumbs/ellada-200x300--1783898743.jpg)
![](/cms/photos/thumbs/ellada-200x300--3734199461.jpg)
![](/cms/photos/thumbs/ellada-200x300--9041834944.jpg)
![](/cms/photos/thumbs/ellada-200x300--9447188652.jpg)
![](/cms/photos/thumbs/ellada-200x300--5624694251.jpg)
![](/cms/photos/thumbs/ellada-200x300--8296212381.jpg)
![](/cms/photos/thumbs/ellada-200x300--8902374864.jpg)
![](/cms/photos/thumbs/ellada-200x300--5734984344.jpg)
![](/cms/photos/thumbs/ellada-200x300--2573154136.jpg)
![](/cms/photos/thumbs/ellada-200x300--2492306624.jpg)
![](/cms/photos/thumbs/ellada-200x300--3832629519.jpg)
![](/cms/photos/thumbs/ellada-200x300--7351351063.jpg)
![](/cms/photos/thumbs/ellada-200x300--4486223753.jpg)
![](/cms/photos/thumbs/ellada-200x300--8645807933.jpg)
![](/cms/photos/thumbs/ellada-200x300--5570902796.jpg)
![](/cms/photos/thumbs/ellada-200x300--5388982920.jpg)
![](/cms/photos/thumbs/ellada-200x300--5254966738.jpg)
![](/cms/photos/thumbs/ellada-200x300--4726652168.jpg)
![](/cms/photos/thumbs/ellada-200x300--1222631270.jpg)
![](/cms/photos/thumbs/ellada-200x300--743923565.jpg)
![](/cms/photos/thumbs/ellada-200x300--777064702.jpg)
![](/cms/photos/thumbs/ellada-200x300--1988644973.jpg)
![](/cms/photos/thumbs/ellada-200x300--9634341197.jpg)
![](/cms/photos/thumbs/ellada-200x300--9610893041.jpg)
![](/cms/photos/thumbs/ellada-200x300--8719829362.jpg)
![](/cms/photos/thumbs/ellada-200x300--4273065031.jpg)