Ένας νεκρός από τη σύγκρουση λεωφορείου του ΚΤΕΛ Λακωνίας με ΙΧ φορτηγό όχημα (βαν)
Παρασκευή, 23 Οκτωβρίου 2015
Σήμερα το πρωί, στο κόμβο της Νέας Εθνικής Οδού Κορίνθου - Τριπόλεως – Καλαμάτας, με την Παλαιά Εθνική Οδό Αθηνών - Κορίνθου, λεωφορείο του ΚΤΕΛ Λακωνίας που οδηγούσε 63χρονος ημεδαπός συγκρούστηκε με Ι.Χ. φορτηγό όχημα (βαν) που οδηγούσε 69χρονος ημεδαπός και στο οποίο επέβαινε 56χρονη ημεδαπή, με αποτέλεσμα τον θανάσιμο τραυματισμό του 69χρονου και τον τραυματισμό της 56χρονης. Προανάκριση διενεργεί το Τμήμα Τροχαίας Αυτοκινητοδρόμων Ανατολικής Πελοποννήσου.