![](/cms/photos/thumbs/../5063690683.jpg)
Απεβίωσε ο Πρωτοπρεσβύτερος πατήρ Παναγιώτης Ρούτσης
Τρίτη, 14 Μαίου 2013
Ύστερα από πολυήμερη μάχη για τη ζωή του σε Νοσοκομείο της Αθήνας απεβίωσε σήμερα ο Πρωτοπρεσβύτερος πατήρ Παναγιώτης Ρούτσης, εφημέριος του Ιερού Ναού Αγίου Σπυρίδωνος Σπάρτης, ο οποίος ήταν και συνταξιούχος εκπαιδευτικός. Η εξόδιος ακολουθία θα ψαλεί αύριο στις 17:00 στον Άγιο Σπυρίδωνα και η ταφή θα πραγματοποιηθεί στο Α΄ κοιμητήριο Σπάρτης.
![](/cms/photos/thumbs/../7436326472.jpg)
![](/cms/photos/thumbs/../7744220262.jpg)